Vojenský kostel přilákal návštěvníky Noci kostelů

Noc kostelů
  • 8.6.2024
  • z p

Vojenský kostel sv. Jana Nepomuckého v Praze na Hradčanech patřil mezi 1854 kostelů, kaplí a modliteben, které se v České republice v pátek 7. června 2024 otevřely návštěvníkům během Noci kostelů. Možnost prohlédnout si vojenský kostel využilo během pátečního večera téměř tisíc návštěvníků.

Program vojenského kostela nabídl seznámení s historií této krásné barokní stavby, představena byla Duchovní služba Armády ČR i kulturní program v podobě hudebních vystoupení. Během večera zazněly skladby autorů: J. Clarka, G. F. Händela, W. A. Mozarta, G. Cacciniho, C. Francka, M. A. Charpentiera v podání Markéty Fassati (soprán), Jiřího Krýsla (trubka) a Jiřího Kopečného (varhany). V průběhu celého večera byli k dispozici vojenští kaplani a odpovídali na otázky spojené s jejich službou.

Vojenský kostel je místem modliteb za padlé a zemřelé vojáky, za mír a smíření. Proto nepřekvapí, že tyto modlitby měly v programu své místo. Po úvodní modlitbě za padlé a zemřelé byla možnost zapalovat svíce za ty, kteří položili život za naši zemi. Program Noci kostelů zakončila modlitba za mír.