Noc kostelů v uniformě

2.jpg
  • 5.6.2023
  • z p

Napříč Českou republikou se v pátek 2. června 2023 otevřelo 1806 kostelů a kaplí. Své brány otevřel také vojenský kostel sv. Jana Nepomuckého v Praze na Hradčanech a vojenská kaple sv. Barbory v Hranicích.

Vojenský kostel přilákal několik stovek návštěvníků. Modlitba za padlé a zemřelé večer zahájila a bylo možné na jejich památku během celého večera vzpomenout zapálením svíce. Příchozí se seznámili nejen s architekturou tohoto barokního skvostu, ale mnozí si vyslechli přednášku historika a politologa PhDr. Michala Pehra, Ph.D. „Sv. Jan Nepomucký, stálá inspirace.“ Velký zájem byl i o koncert v podání Lucie Silkenové (zpěv), Jiřího Krýsla (trubka) a Jiřího Kopečného (varhany). Návštěvníci během celého večera hovořili s vojenskými kaplany a zajímali se o jejich službu. Připravena byla také ukázka vybavení, které vojenští kaplani používají nebo v minulosti používali.

Kaple sv. Barbory nabídla návštěvníkům příležitost prohlédnout si interiér. Vyslechnout koncert žesťového kvintetu Vojenské hudby Olomouc a poznat práci vojenských kaplanů.

Fotogalerie