Home page > Aktuality > Musíš to udělat

Musíš to udělat

„Kdybys byl třeba jediný, kdo může či umí udělat, co je třeba, musíš to udělat,“ takto nás nabádá motto Jiřího Regiho Schamse, jak přistupovat k životu. Regiho si nikdo nepamatuje jinak, než jako čestného, silného a dobrého člověka, který byl oddaný své práci. V úterý 7. ledna uběhlo již pět let ode dne, kdy podlehl těžké nemoci. Vojenští policisté po boku Regiho rodiny uctili jeho památku.

Náčelník Vojenské policie plukovník Miroslav Murček, vojenští policisté a Regiho rodina obklopili v úterý odpoledne jeho hrob a za doprovodu trubače a modlitby kaplana Vojenské policie Davida Tomčíka vzdali čest jeho památce na hřbitově v pražských Strašnicích. Místo jeho posledního odpočinku je zaplněno květinami a svíčkami, jejichž plamen, stejně jako ten v našich srdcích, plápolá v jeho jménu stále.

Štábní praporčík in memoriam Jiří Schams, příslušník bývalého Útvaru speciálních operací Vojenské policie (SOG), byl v březnu roku 2008 těžce zraněn při útoku sebevražedného atentátníka v jihoafghánské provincii Hílmand. S následky zranění statečně bojoval až do ledna roku 2015, kdy jeho tělo podlehlo těžké nemoci.

Autor: Nikola Hájková; převzato z http://vp.army.cz/aktuality/musis-udelat

Fotogalerie

Nahoru